Hodnocení jinak — vzdělávací kurzy

Zajímáte se o formativní hodnocení?
Nabízíme vám možnost krátkodobého i dlouhodobého vzdělávání.

Co vás čeká?

  • Prakticky zaměřené workshopy rozvíjející dovednosti vyučujících v oblasti formativního hodnocení: výklad, diskuse, nácvik dovedností, práce s vybranými videozáznamy, ukázky z praxe.
  • Postupný rozvoj vašich dovedností.
  • Podpora sdílení získaných zkušeností ve své škole.
  • Změna kultury učení, podpora motivace žáků k učení.
  • Tým lektorů s dlouhodobou zkušeností v praxi.

Co to pro vás znamená?
Chtít se rozvíjet, pracovat na sobě a dovednosti využívat ve své praxi.

Kdo je v lektorském týmu?
Naši lektoři a lektorky mají dlouhodobé zkušenosti se změnou hodnocení ve svých školách, s implementací hodnocení podporujícího učení a vysvědčení JINAK.

Více informací o dvoudenním semináři

Více informací o dlouhodobém výcviku

Informační leták ke kurzům (akt. 5. 3. 2024, ke stažení v pdf)

Co o kurzech říkají naši účastníci

„Celý kurz pro mě znamenal neuvěřitelné množství inspirace, námětů, za pouhých 8 hodin jsem profesně neskutečně vyrostl, co bylo intuitivní je teď vědomé a může být precizní. Lektorka je z praxe, celý kurz proto může být = bude využit v praxi a bude mít smysl. Množství praktických, ale i ideových poznatků. Kdyby alespoň toto krátké školení absolvovali všichni učitelé naše školství by mohlo být zcela jinde..."
____________________

účastník kurzu, podzim 2023

„Děkuji za tento kurz. Lektorka je naprostý profesionál. Kurz mi pomohl konečně pochopit základy formativního hodnocení a vše si v hlavě srovnat a propojit. Posunuje mě to o kus dál v mé pedagogické praxi."
____________________

účastnice kurzu, podzim 2023

„Mockrát děkuji za vyplnění mého prázdného šuplíku s názvem PROČ?!, který zůstal i po celém studiu na fakultě. Velmi mi to pomohlo a uvedlo některé věci do souvislostí. Nejvíce děkuji za druhou část semináře a upřesnění práce s cíli a obecné koncepce přípravy hodiny, která mi chyběla. Velmi oceňuji práci ve skupinách a sdílení dobré praxe."
____________________

účastnice kurzu, podzim 2023

„Očekávala jsem úplně jiný úhel pohledu. Ale jsem velmi překvapená a potěšená odbornosti lektorky a způsobem, jakým došla k naplnění smyslu kurzu. Donutila nás přemýšlet a hledat svoje vlastní cesty v praxi s jasnosti mému hodnocení. Moc děkuji a těším se na Vysvědčení JINAK v praxi, respektive u nás ve škole."
____________________

účastnice kurzu, podzim 2023

Předchozí Následující

Formativní hodnocení podporující učení žáků
(dvoudenní seminář, krátkodobý kurz)

Kurz je určen učitelům 1. a 2. stupně základní školy se zájmem o formativní hodnocení. Věnuje se aktuálnímu tématu zavádění formativního hodnocení ve výuce, které významně podporuje učení žáků a kvalitu výuky.

V kurzu, vedeném jako workshop, se zaměříme na základní pilíře formativního hodnocení, které si procvičí účastníci v praxi. Seminář je určen jako vstup do problematiky formativního hodnocení, nebo k doplnění již nabytých kompetencí vyučujících. Pozornost budeme věnovat i sebehodnocení žáků, které je významnou součástí hodnocení podporujícího učení.

Kurz není akreditován.
Rozsah kurzu 8 hodin, realizován dvakrát 4 hodiny.
Garant: Doc. Mgr. Jana Kratochvílová, Ph.D.
Poplatek za kurz 1.200,- Kč.

Termín kurzů: podzim 2024
Přihlášku připravujeme.

Potvrzení zájmu o dvoudenní seminář

HODNOCENÍ JINAK: Formativní přístup k učení a hodnocení, aneb podporujeme učení žáků –
(dlouhodobý kombinovaný výcvikový kurz)

Cyklus deseti prakticky vedených workshopů zaměřených na rozvoj dílčích profesních kompetencí formativního hodnocení, které je smysluplně provázáno s hodnocením sumativním.

Workshopy jsou spojeny s výkladem, diskusí, nácvikem dovedností, prací s vybranými videozáznamy, ukázkami z praxe. Program podporuje rozvoj formativního hodnocení nejen u jednotlivců ze škol, ale usiluje i o předávání zkušeností mezi členy pedagogického sboru. Pro kolegiální sdílení v pedagogickém sboru je užitečné, pokud se programu účastní alespoň dva vyučující z jedné školy, neboť v mezidobí workshopů účastníci zavádějí znalosti a dovednosti do výuky, získávají zkušenosti s jejich aplikací v praxi a rozvíjejí postupně své profesní kompetence. Cílem je přenést své znalosti a dovednosti mezi členy pedagogického sboru. Průběžný rozvoj kompetencí je podpořen konzultační činností lektorů.

Kurz je akreditován.
Doporučená účast aspoň dvou vyučujících z jedné školy pro sdílení a šíření zkušeností ve své škole.

Rozsah kurzu 60 hodin. Kurz je veden v tandemu dvou lektorů.
Poplatek za kurz 12.900,- Kč/osoba. 

Kurz bude zahájen v září 2024.

Bez popisku

V případě zájmu o dlouhodobý kurz od září 2024, nám můžete nechat informaci přes formulář níže, o vypsání závazné přihlášky do kurzu Vás budeme informovat na uvedený e-mail.
***

Pro účastníky ze vzdálených míst připravujeme kurz také online. Pokud máte zájem o online dlouhodobý kurz, prosím napište nám předběžně Váš zájem.
Online dlouhodobý výcvikový kurz chceme nabídnout zájemcům na školách z různých míst České republiky, pro něž by bylo obtížné se setkat kontaktně v Brně. Online kurz bude rozložený podobně jako prezenční: Setkání bude probíhat 1x měsíčně, bude proloženo skupinovou konzultací k zadaným úkolům. Účast min. 2 osob ze školy pro sdílení zkušenosti na škole. Cena a termíny budou upřesněny.

Podat závaznou přihlášku do kurzu

Kde nás najdete?

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity
Katedra pedagogiky

Poříčí 31, Brno

Načítám mapu…

Máte dotaz ke kurzům formativního hodnocení - HODNOCENÍ JINAK?
Prosím zanechte nám zde vzkaz, ozveme se Vám:

Načítám...

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info