Článek k vysvědčení JINAK:

Chcete vysvědčení JINAK použít i na své škole?

Budeme rádi, když nám dáte vědět.

• Sběrem emailové adresy bychom Vás rádi pozvali na setkání ke sdílení zkušeností s našimi školami, které již vysvědčení vyplňovali. Na setkání bude prostor pro Vaše dotazy k vysvědčení, metodice i samotné práci v průběhu roku.
    Na podzim 2023 proběhlo online setkání v pondělí 6. 11. 2023, podívejte se na záznam ze setkání.
  • Pokud budeme vědět, že chcete vysvědčení JINAK vyzkoušet, chceme Vám na jaře nabídnout ještě konzultační hodinu k vysvědčení.
  • Rádi bychom také získali zpětnou vazbu od Vás, jak se Vám s vysvědčením pracovalo, případně také jak na vysvědčení reagují Vaši žáci a rodiče.
Bez popisku

14. května 2024 připravujeme online konzultaci pro školy, které chtějí psát Vysvědčení JINAK poprvé.

Zaujala Vás prezentace vysvědčení a chcete změnit nejen vysvědčení na své škole? Podpoříme vás na společném setkání. Sdílení dobré praxe probíhá se spolupracujícími školami, které již Vysvědčení JINAK vyplňovaly. Prostor bude také pro další dotazy a Vaše připomínky.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na setkání!

Jsme si vědomi toho, že to pro vyučující nemusí být jednoduché.
Některým vyučujícím možná budou chybět podklady k hodnocení žáků, jejich klíčových kompetencí a výstupů školního vzdělávacího programu (dále ŠVP). Na druhém stupni může být pro vyučující výzvou hodnocení dovedností v oblasti chování (dílčích součástí klíčových kompetencí). Prosíme vás však o trpělivost, reflexi získané zkušenosti, náměty pro zlepšení, hledání řešení i kompromisů.

Pracujeme na vývoji vysvědčení, a to není jednoduchý proces. S ním se pojí i vývoj našeho myšlení, jednání a hledání konkrétní podoby společného výsledku do konce roku 2023.

Finalizovanou verzi experimentálně ověřeného vysvědčení (VYSVĚDČENÍ JINAK) Vám nabízíme na těchto stránkách.

K dispozici je:

Připravujeme a budeme dále doplňovat ukázky vysvědčení, inspiraci pro sebehodnocení žáků i ukázky dobré praxe ze škol.
Připravujeme vzdělávání (krátkodobé a dlouhodobé kurzy) k formativnímu hodnocení, k HODNOCENÍ JINAK.

Informace se zájemci o VYSVĚDČENÍ JINAK a HODNOCENÍ JINAK s Vámi budeme sdílet prostřednictvím těchto stránek.

Přihlásit se mezi školy, které chtějí vyzkoušet VYSVĚDČENÍ JINAK a hodnotit své žáky jinak.

Vysvědčení JINAK - hodnocení jinak

Všechny aktuality